Vi er kommet godt fra start
Nye medlemmer
Som en god start på det nye år kan vi byde velkommen til fem nye medlemmer!
Annette Gerlif - ingeniør og billedkunstner
Gitte Frank - direktør for Procutter
Gunna Nielsen - indehaver af Det Gamle Apothek
Hanne Stegmann Mikkelsen - indehaver af Psykologisk Klinik
Helle Bak - indehaver af Vanilia.
Ny netværksgruppe om markedsføring starter nu! Der har længe været sporadiske tiltag for at få gang i en markedsførings-gruppe, men nu er den en realitet. Planerne for gruppen og programmet er endnu ikke lagt fast, så har du interesse i emnet, kan du sagtens nå at være med. Kontaktperson i gruppen er Gitte Frank, som kan kontaktes på mail: gf@procutter.dk
Wicked-weekendtur til København - Fredag den 27. maj kl. 20.00 Tag med i Det Ny Teater og oplev Engle og Hekse i et forrygende show!
 Program for turen
Transport til København efter eget valg (fredag)
Indkvartering på Avenue Hotel, kl. 15-17
Middag før forestillingen (sted oplyses senere), kl. 18
Forestilling på Det Ny Teater, kl. 20
Overnatning på Avenue Hotel
Morgenmad på hotellet
Hjemrejse efter eget valg (lørdag)
Priser:
Transport efter eget ønske - pris derefter. Vi opfordrer til, at man kører sammen enten i bil eller tog eller tager fly.
Middag på restaurant - pris efter menu, drikkevalg mv.
Teaterbillet, bedste kategori, 608 kr. pr. person
Hotel: 850 kr. for enkeltværelse, 950 kr. for dobb.værelse.
Bindende tilmelding til Bitten Sivebæk Jørgensen på
email: bitten@endebunde.dk Senest den 28. februar 2011
Begrænset antal billetter! Først til mølle for deltagelse.
Næste møde
Bossen og bøllerne
Den 21. februar kl. 18.00-22.00 hos Nordea - Sct. Mathiasgade 68, Viborg

En fortælling om 120 km, der ændrede livsbanen for fire unge nydanskere med kriminel baggrund. Instruktør Finn Nørgaard fortæller sammen med én af de unge om vandringen mod en gensidig forståelse og mere viden om hinandens verdener og de meget forskellige måder, livet i Danmark leves på.Finn Nørgaard har rødder i film- og tv-verdenen og arbejder både kunstnerisk og kommunikationsstrategisk. Han har siden 1986 instrueret og produceret film for bl.a. TV2, DR-TV og Det Danske Filminstitut.
Aftenens program
Velkomst
Middag ved Nordea
Foredrag ved Finn Nørgaard
Kaffe
Spørgsmål
Afrunding
Tilmeldingsfrist: senest 17. febuar 2011
Sted: Nordea, Sct. Mathias Gade 68, 8800 Viborg
Pris: 200 kr
Pris gæst: 300 kr
Husk tilmelding og betaling via hjemmesiden.
Online betaling
Indføring af onlinebetaling er gået uden de store problemer. Oplever du, at det driller, så kontakt os - så løser vi det.
Har du endnu ikke fornyet dit medlemsskab, skal vi bede dig indbetale kontingent for 2011 på 1.000 kr. på www.erhvervskvinder.dk. Du finder en vejledning på Viborgs lokale forside under linket 'Kom godt igang'.
Har du forlagt dit brugernavn, kan vi hjælpe dig med at få det igen. Kontakt Mie på: mie@dgraf.dk eller på: 6128 4720. Har du glemt dit password kan du også finde en vejledning under 'Kom godt igang' til højre på siden.
Ønsker du også at betale for forplejning for hele året så koster det 1.700 kr. så den samlede betaling er 2.700 kr. for hele året. Klik på "Kontingent" til højre i skærmbilledet. Kvittering for betalingen udskrives ligeledes fra hjemmesiden. Kontingent skal være betalt inden årets generalforsamling senest den 1. marts 2011.
Kontakt os, hvis du har spørgsmål. Mie 61284720, Lene 40455623 eller Hannah 86603141.
Kommende møde

Generalforsamling og Hesteassisteret læring Dato: 14. marts 2011 Tid: 18.00 - 22.00 Sted: Oplyses senere Arrangør: Viborg
Vores sponsorer
|