Erhvervskvinder ... vilje til success

Du er her: Forside Lokalforeninger Fyn ErhvervsKvindeNyt ErhvervsKvindeNyt-Fyn, okt. 2011

QuickGuide  |  Indeks  |  Sitemap
By TWINS
& WebHouse



ErhvervsKvindeNyt - Fyn

Oktober 2011

 

Næste arrangement

 

Når forskning bliver til forretning

Onsdag den 12. oktober  2011 kl. 18:00-21:30

 

Netværk og iværksætterhistorie på Ribotask RiboTask ApS - en farmaceutisk virksomhed med succes og potentiale. Direktør Susy Lena, en af stifterne viser rundt og fortæller hendes historie.  

Mere info og program på aktivitetskalenderen 

 

 

 

Senest søndag d. 9. okt. 2011


 

Sidste arrangement 
Tirsdag d.13. sept- 2011

Workshop - gør din indflydelse gældende

 

Bestyrelsen valgte at flytte arrangementet fra Mærsk Traning Center i Svendborg til SparNord i Odense, grundet den ringe tilmelding.

 

De medlemmer der deltog, var meget aktivet, og bidrog med en særdeles konstruktiv debat samt udarbejdelse af forslag til næste års program. Der var mange meget spændende forslag – nok til flere års program, og bestyrelsen har efterfølgende søgt at sammensætte et varierende program, hvor der er taget hensyn til så mange ønsker som muligt.

 

Bestyrelsen vil gerne takke deltagerne for de mange forslag og den store interesse for at videreudvikle vores forening med aktiviteter der omfatter virksomhedsbesøg, foredrag og emner der er oppe i tiden.  

 

 


Nyt medlem:

 

Vi byder velkommen til vores nye medlem, Rikke Werenskiold

Rikke er jobsøgende grafiker og bosat i Egense v/Svendborg.

   

 


Webmaster Redaktør Nyhedsarkiv Aktivitetsarkiv Medlemssøgning Erhvervskvinder.dk

 
 
 


Lokalforening: Fyn